BOLJA NEGO ŠTO SE PRIČA...

Skijanje – Elvedina Muzaferija ispisala historiju bosanskohercegovačkog skijanja

Elvedina Muzaferija

18. februrar 2023. godine upisan je u bosanskohercegovačku historiju skijanja zahvaljujući 23-godišnjoj Elvedini Muzaferiji iz Visokog. Ona je u sklopu Evropskog kupa u švicarskoj Krans Montani u disciplini spust osvojila srebrenu medalju s vremenom 1:11:88.

Samo dvije stotinke od nje bila je bolja Nadine Fest iz Austrije. Treće mjesto osvojila je domaća spuštašica Stephanie Jenal sa zostatkom 64 stotinke od prvoplasirane.

Sa ovom utrkom Muzaferija je osvojila nove Fis bodove što će je lansirati među top 20 najboljih skijašica na starom polukontinentu.